Kapela Rybičky 48 si ze Spojených států přivezla klip k nové skladbě Američan z Poličan

17. 4. 2018

Rybičky 48 jsou zpět po půlroční koncertní pauze a my se na ně můžeme těšit do Přeštěnice, kde vystoupí v sobotu 30. června. Skupina ale ani během přestávky nezahálela a ve Spojených státech nasbírala nejen zážitky z cest, ale hlavně záběry pro nový klip.
„Viděli jsme spoustu věcí a záběrů máme na celovečerní film. Měli jsme s klukama půlroční koncertní pauzu a cestu do Ameriky jsme pojali jako stmelovačku před nabitou festivalovou sezónou,“ říká kytarista Petr Lebeda.
Klip se natáčel ve třech státech USA, a to v Californii, Nevadě a Arizoně.
„Většina kapel, který máme rádi, jsou z Californie. Blink 182, Mötley Crue, Green Day, Offspring, Guns´n´Roses a mnoho dalších. Byli jsme v legendárních klubech Whisky Go Go, Rainbow nebo Roxy, kde se psaly dějiny rock´n´rollu. Na místech, kde měly první koncerty Metallica, G’n’r, Kiss, Red Hoti, Aerosmith, nebo v klubu, nad kterým bydlel Lemmy z Motörhead. Chtěli jsme nasát místní atmosféru. “ uvádí zpěvák Kuba Ryba a dodává: „V klipu se objeví záběry z míst jako jsou Los Angeles, Hollywood, Venice Beach, Santa Monica, z Nevady jsme si pak nemohli nechat ujít Las Vegas, Hooverovu přehradu a z Arizony Route 66 a Grand Canyon.“

„Podle klipu a cesty do USA jsme připravili koncertní vizuál pro letošní show. V klipu najdete i první lekci čenglištiny a odpověď na otázku, proč nebudeme nikdy zpívat anglicky a zůstaneme i nadále u naší milované češtiny,“ moudře mlčí Ryba.

Zdroj: Rybičky48