Multižánrový festival uprostřed lesů, luk a strání na jihu Čech mezi Pískem a Táborem.

Soutěž Šance
má své vítěze

30. května 2023 proběhl finálový večer 12. ročníku soutěže Šance Muzikus pod záštitou Svazu autorů a interpretů. A my jsme samozřejmě byli u toho, neboť ve hře bylo také 6 volných slotů na náš festival.

Soutěž od počátku pořádalo nakladatelství Muzikus společně se Svazem autorů a interpretů SAI. Do soutěže se mohly přihlásit kapely s výhradně českou tvorbou. O svou šanci bojovaly kapely, které dostaly nejvíce hlasů od fanoušků v rámci on-line hlasování, a následně odborná jedenáctičlenná porota složená z muzikantů, promotérů a zástupců SAI, vybrala z 213 přihlášených interpretů 10 finalistů, kteří se předvedli v pražském Music City na pódiu během svého 30 minutového živého vystoupení formou předváděčky (Showcase). Porota následně dle bodovacího systému (originalita, tvorba, umělecký projev), vybrala ty nejlepší z nejlepších, kteří si zahrají na: OAMF Přeštěnice, Sázavafest, Festiwall, Okolo Třeboně, Rock for People, Černá fest, Malá Paříž a dalších.

Všechna uskupení předvedla výborné hudební výkony a celý večer se nesl ve znamení napětí, originality ale hlavně přátelské atmosféry. Mezi členy poroty byl například Michal Majkláč Novák, Daniel Andel, Václav Duben, Jakub Nový a další další.

Kapely, které vystoupí na MUZIKUS & SAI STAGE OAMF Přeštěnice jsou:
Šufunky Gang, Vesper, Patrik Malý, Jary Tauber, Marie Tilšarová a Byt číslo 4. Gratulujeme a těšíme se na živá vystoupení plné energie, českých textů a mladé hudební krve.

Více info: www.sance.muzikus.cz