Multižánrový festival uprostřed lesů, luk a strání na jihu Čech mezi Pískem a Táborem.

Letos to bude velký

Už máš vstupenku? Již dvacátý ročník své existence oslaví Open Air Music Fest Přeštěnice. Ve dnech 25. – 27. června 2020 návštěvníky čeká nabitý multižánrový program, který navazuje na úspěšné dramaturgické modely posledních let. Festival se uskuteční tradičně v příjemném prostředí luk a strání nedaleko jihočeského Milevska. Přeštěnice neodmyslitelně patří mezi prestižní české festivaly, což potvrzuje nejen členství v asociaci FESTAS, ale především pohodová atmosféra. Ve čtvrtek proběhne festivalový večírek pro nedočkavé, po kterém následuje hlavní víkendový program na čtyřech scénách. Vystoupí Tomáš Klus, Jelen, Trautenberk, Mirai, Walda Gang nebo také legenda české pop music zpěvačka Hana Zagorová. Mezi dalšími se představí nové uskupení Walkmanz, za jejímž vznikem stojí členové několika skupin jako například Imodium či Portless nebo Support Lesbiens. Sobotní program je tradičně zaměřen na rockovou a metalovou hudbu. Hlavním headlinerem bude britská skupina Slade. Tato formace byla jednou z vůdčích skupina glam rocku a v době své největší slávy to byla komerčně nejúspěšnější skupina ve Spojeném království. Velkými světovými hity jsou skladby Far Far Away, My Oh My nebo skladba Merry Xmas Everybody, která je dodnes jednou z nejhranějších vánočních písniček. To ostatně potvrdil basista skupiny KISS Gene Simmons, když řekl, že jejich pódiovou show ovlivnila právě skupina Slade.
Na festivalu se také poprvé v historii objeví další vynikající česká zpěvačka Lucie Bílá společně se skupinou Arakain. Fanoušci mohou dále těšit na Harlej, Dogu, bubenickou show Drumming Syndrome Miloše Meiera, uskupení Energit basisty Vládi Gumy Kulhánka, který před nedávnem oslavil neuvěřitelných 75 let skvělým koncertem v Lucerně. Přeštěnickou premiéru si odbude také Doctor P.P. Line up uzavře power metalová skupina Symphonity s italským zpěvákem Antoniem Abatem. Symphonity právě vydali u německého labelu Limb Music celosvětový singl Crimson Silk.
Kromě hudby se návštěvnící mohou těšit také bohatý doprovodný program včetně oblíbené soutěže a exhibice bikerů Dirt Jam. Na své si přijdou i děti, pro které je připraven rozsáhlý zábavný program. V areálu lze stanovat a také parkovat. Pro cestu do Přeštěnice budou připraveny autobusové svozy z Milevska.
Vstupenky na celý festival i jednotlivé dny jsou k dispozici v síti milevskem.cz. Vybírat můžete z různých kategorií. Pokud chcete ušetřit, využijte nákupu hromadné party vstupenky pro 5 až 10 návštěvníků. Hledáte-li pohodlí a komfort, můžete si koupit VIP vstupenku, se kterou získáte místo ve VIP hospodě s výhledem na hlavní stage, pivem do skla a vlastním WC. Novinkou je Gold VIP vstupenka, která majitelům umožní přístup do backstage a setkání s hudebníky.