Multižánrový festival uprostřed lesů, luk a strání na jihu Čech mezi Pískem a Táborem.

Letošní ročník se neuskuteční

Milí festivaloví fanoušci a návštěvníci,
v letošním roce se měl uskutečnit jubilejní dvacátý ročník Open Air Music Fest Přeštěnice. Dovolujeme si tvrdit, že jsme připravili jeden z nejnabitějších programů přeštěnické historie. Na jeho podobě jsme pracovali od léta minulého roku a spolu s vámi se těšili na červnové setkání. Bohužel zcela nová situace a zkušenost s pandemií, o jejímž dalším vývoji se zatím můžeme jen dohadovat, nás postavila před otázku, zdali je možné letos festival uspořádat.
Bez ohledu na současný optimistický trend v rozvolňování restrikcí je zřejmé, že se opatření v nějaké míře budou nadále uplatňovat i v následujících měsících. Ačkoliv již řadu týdnů probíhají jednání organizátorů festivalů na různých platformách, Vláda ČR a Ministerstvo kultury zatím zcela jednoznačně nesdělilo, zdali bude akce tohoto typu a rozsahu možná nebo dojde-li k jejímu přímému zákazu. Nyní se tak můžeme opírat pouze o různé mediální výstupy a spekulace. Čas mezitím běží a nelze tedy vyčkávat. Řada evropských zemí včetně ČR festivaly zrušila nebo přesunula.
Z těchto důvodů jsme se rozhodli letošní ročník neuspořádat. Dostali jsme se do situace, kdy cítíme, že nejsme schopni realizovat a garantovat festival v plánovaném rozsahu. Osobně je nám to líto, protože jsme do letošního ročníku vložili nejen část finančních prostředků, ale především spoustu energie a nadšení, které je hnací silou a důvodem pro pořádání festivalu. Přesto chápeme, že ochrana zdraví je na prvním místě.
Vstoupili jsme do jednání s agenturami zastupujícími umělce a momentálně se snažíme velkou část letošního programu přesunout na termín 24.- 26. června 2021. Pevně věříme, že se nám to podaří.
Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti a budete je moci využít na příští rok. Pokud je to ve vašich možnostech, budeme rádi, když tuto možnost využijete. Postup refundace zveřejníme v následujících týdnech. Případné dotazy a požadavky týkající se vstupenek pište na email info@milevskem.cz
Děkujeme za trpělivost, podporu a přejeme hodně zdraví.
OAMF PřeštěniceLetošní ročník 2020 se neuskuteční