Keks

Kapela KEKS působí na naší rockové scéně již přes 30 let. Koncertuje v sálech a v hudebních klubech po celé ČR s vlastními skladbami, rockovými vypalovačkami i ploužáky. Petr Dudík společně s Štěpánem Kojanem kapelu KEKS založili v roce 1981. Zpočátku kapela kopírovala především své vzory – Deep Purple, Sweet, Slade a další. V době totalitního režimu se anglicky zpívat nesmělo, proto na jejich muziku psal Štěpán Kojan a Petr Dudík vlastní české texty.

V roce 1995 se KEKS dostal do televizní Hitparády (č. 58).
V listopadu 2004 byl natočen klip pro TV Óčko a rozhovor do pořadu Hydepark. Na Óčko TV byl počátkem roku 2005 odvysílán také klip a rozhovor v pořadu BreakOut. V roce 2009 je kapela hostem pořadu ČT Dobré ráno.V roce 2006 Keks oslavil 25 let nepřetržitě na podiích ve vlastech českých. Zároveň vydal první DVD, které celkově mapuje vývoj kapely po současnost. V roce 2007 se tato zkušená kapela objevuje na podiích největších festivalů v ČR. Zároveň vydává CD „To nejlepší“, s pod titulem Proč holky pláčou, které doplňuje více jak desítku dosud vydaných řadových alb. V roce 2015 kapela vydala zatím poslední album Brána do snů.
V roce 2016 oslavil Keks 35 let velkým koncertem s JČF v pražské TipSport Aréně.
Autorem drtivé většiny písní je Štěpán Kojan, který do současnosti zhudebnil cca 500 svých textů. Není mnoho takových autorů u nás. Největší hit „Víš“ patří dnes už k zlidovým písním :-). Další desítky písní napsal a složil Petr Dudík, spoluzakladatel kapely.